İsviçreli tekstil makinecileri yeniliklerin ipuçlarını medya ile paylaştı | Alva Tekstil - The Best For You
Bizimle İletişime Geçin
Aşağıdaki iletişim bilgileri ile bize ulaşabilirsiniz.
Gençosman Mah. Davutpaşa 1. Cad. Dibekoğlu No:33/A Güngören / İSTANBUL
İsviçreli tekstil makinecileri yeniliklerin ipuçlarını medya ile paylaştı
5 Eylül 2019
İsviçreli tekstil makinecileri yeniliklerin ipuçlarını medya ile paylaştı

Mühendisliği ve yetkinliği ile uzun yıllardır küresel tekstil endüstrisini domine eden İsviçreli tekstil makineleri üreticileri, önümüzdeki dönemde güçlerini pekiştirmek için ITMA 2023 fuarına ciddi bir şekilde hazırladı. İsviçreli tekstil makinecilerin çatı örgütü Swissmem tarafından, 16-17 ve 18 Mart tarihleri arasında endüstri medyasına özel Bern’de düzenlenen toplantıda, üreticiler hem yeni çözümlerini hem de vizyonlarını anlattı. Güçlü bir etkileşimin sağlandığı etkinlikte, tekstil endüstrisindeki dijital dönüşüm, otomasyon ve sürdürülebilirlik konusunda ne tür gelişmelerin olabileceğinin ipuçları verildi. Üç gün süren etkinlikte ITMA 2023 odaklı yenilikler ve sürdürülebilirlik konusunda 18 firma sunum gerçekleştirdi ve yetkililer gazetecilerin sorularını yanıtladı. Textilegence olarak etkinliği yerinde takip ettik ve firmaların ITMA heyecanını paylaştık.

CEMATEX ve aynı zamanda Swissmem Başkanı olan Ernesto Maurer bir selamlama konuşması yaparak, davetli 24 tekstil medya temsilcisine ve katılımcı firma yetkililerine hitap etti.

Sürdürülebilirliğin artık sadece moda bir kelime olmadığının altını çizen Maurer, sektörün, işlerinin geleceğini güvence altına almak için sürdürülebilirlik gündemini benimseme konusunda daha hızlı hareket etmek zorunda olduğuna dikkat çekti. Maurer; “Pandemi sırasında üyelerimizin birçoğu kaynaklarını Ar-Ge faaliyetlerine yönlendirdi. ITMA 2023, katılımcılarımıza bu yeni ürünleri ve en son teknolojiyi sergileme fırsatı sunmak için mükemmel bir zamanlama. Ar-Ge’nin sürdürülebilirlik çabalarıyla eşleştirilmesi başarının formülü olacaktır” şeklinde konuştu. Etkinlik boyunca Swissmem Genel Sekreteri Cornelia Buckwalder sektör temsilcileri ile yakından ilgilenerek, daha fazla bilgi almalarını sağladı.

 

Temel konu sürdürülebilirlik ve dijitalleşme


17 Mart tarihinde, Saurer, Steiger Participations, Autefa Solutions, Swinsol, Santex Rimar, Jakob Müller, Ceralet, Itema (Switzerland) ve Stäubli Sargans sunumları gerçekleştirildi. Etkinliğin son gününde ise Uster Technologies, Rieter, Rieter Componentss (Bracker, Graf, SSM), Luwa, Retech, Heberlein, Loepfe, Benninger ve Bluesign sunumları yer aldı.

Saurer’den Marcus Rennekamp yaptığı sunumda tekstil endüstrisinde döngüselliği değindi ve bu konuda Saurer Group’un stratejisi hakkında bilgi verdi. Rennekamp bu hedef doğrultusunda firmanın enerji tüketimini azaltmak ve geri dönüşüm oranını artırmak için zorunlu makine tasarım yönergeleriyle birlikte E3 etiketini başarıyla tanıttığını dile getirdi. Rennekamp; “Saurer bugünden geri dönüştürülmüş ve yenilenmiş elyafların işlenmesi için makineler sunuyor. Recycling Extreme ile Saurer, ultra kısa elyafları ipliğe dönüştürmek için yeni bir patentli performans kitini pazara sunuyor. Yeni çözüm, Saurer müşterilerini geri dönüştürülmüş malzemeden daha fazla iplik üretme çabalarında aktif olarak destekleyecek.”

 

Textilegence 17 Nisan 2023

Yorum bırakın
TÜM YORUMLAR (0)
Henüz yorum eklenmemiş