TEKSİDER, sektöre ivme kazandıracak | Alva Tekstil - The Best For You
Bizimle İletişime Geçin
Aşağıdaki iletişim bilgileri ile bize ulaşabilirsiniz.
Gençosman Mah. Davutpaşa 1. Cad. Dibekoğlu No:33/A Güngören / İSTANBUL
TEKSİDER, sektöre ivme kazandıracak
5 Eylül 2019
TEKSİDER, sektöre ivme kazandıracak

Tekstil ve Konfeksiyon Sanayi İş İnsanları Derneği’nin (TEKSİDER) 1. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. TEKSİDER Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Nermin Ceyhan, Türkiye’yi yasa boğan depremlerin yaralarının Türk Milleti’nin birlik ve beraberlik anlayışıyla, bu zor günlerde de kenetlenerek sarılacağını belirtti.

Nermin Ceyhan, “Afet bölgesindeki acil ihtiyaçların karşılanması için nakdi ve ayni yardımlarımızın haricinde kalıcı destek sağlayabilmek adına değerlendirmeler yaptık ve depremzede kardeşlerimizin geçici konaklamaları için konteyner yardımında bulunduk. İnşallah yaraların sarılması için bundan sonra da üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

TEKSİDER’in tekstil ve konfeksiyon sektörünün iş dünyasındaki sesi olma amacıyla yola çıktığını anlatan Nermin Ceyhan, firmalar arası işbirliklerini güçlendirmek, sektörü dış piyasalarda tanıtmak, sektörel deneyimleri paylaşmak, mesleki gelişim çalışmaları yürütmek, sektörün sorunlarını ve çözüm önerilerini gündeme getirmek, kalifiye eleman ihtiyacını gidermek, çeşitli fuarlar vasıtası ile sektörü tanıtmak  gibi hedeflerinin mevcut olduğunu söyledi.

Ceyhan, “Bunların yanı sıra tekstil ve konfeksiyon sektörünün gelişimi için gereken her alanda projeler gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Projelerimizi de kamu kurumları, üniversitelerimiz, akademik odalar, iş dünyası kuruluşları ve STK’larla işbirliği halinde hayata geçirmek istiyoruz. Tekstil ve konfeksiyon sektörü için geniş tabanlı bir sinerji oluşturmayı amaçlıyoruz” dedi

 

Dünya Gazetesi 1 Mart 2023

Yorum bırakın
TÜM YORUMLAR (0)
Henüz yorum eklenmemiş